23 czerwca 2022

Świebodzińskie Boże Ciało 2022

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa ponownie wyruszyliśmy w procesji eucharystycznej po ulicach naszego miasta. Po pandemicznej przerwie Boże Ciało umocniło naszą wiarę i pozwoliło dać świadectwo naszej więzi z Jezusem. Po Mszy świętej sprawowanej o 9.00 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski ruszyła procesja gromadzaca wiernych ze wszystkich świebodzińskich parafii. Trasa wiodła do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować osobom, które zatroszczyły się o przygotowanie ołtarzy na naszą ogólnomiejską procesję Bożego Ciała. Dziękujemy członkom Wspólnoty Domowego Kościoła, która to zadbała o trzeci ołtarz i osobom, które - jak każdego roku - zadbały o ołtarz, przy którym kończyła się nasza miejska procesja. Dziękujemy za przywiezienie brzózek, które stanowią tradycyjny element wystroju ołtarzy. Dziękujemy za zaangażowanie w sama procesję, prowadzenie księży, niesienie baldachimu, chorągwi i feretronu. Dziękujemy dziewczynkom, które sypały płatki kwiatów przed Najświętszym Sakramentem zarówno podczas procesji Bożego Ciała, jak i w oktawie uroczystości oraz osobom im towarzyszącym i pomagającym zebrać wystarczająca ilość kwiatów. Równie serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali ołtarze i czynnie uczestniczyli w procesjach, które miały miejsce w naszych kościołach filialnych w Rudgerzowicach i Rakowie.