20 grudnia 2020

Święta Bożego Narodzenia -  życzenia i informacje

Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego Syna, Boga, który stał się człowiekiem dla naszego zbawienia. Niech Boże Dziecię darzy nas pokojem, zdrowiem, a nade wszystko miłością, która wszystko zwycięża. Życzymy rodzinnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

Poniżej podajemy najważniejsze informacje

dotyczące świątecznego czasu

PASTERKI

Msze św. pasterskie zostaną odprawione wg stałego porządku: o godz. 20.00 (z udziałem dzieci), 22.00 i 24.00. Pasterki w kościołach filialnych w Rudgerzowicach i Rakowie - o godz. 21.00.

Na naszym profilu FB będzie transmitowana Msza św. pasterska o godz. 22.00.

BOŻE NARODZENIE

Msze św. w uroczystość Narodzenia Pańskiego i w drugi dzień świąt – sprawowane będą według porządku niedzielnego. W związku z tym istnieje jeszcze możliwość zamówienia intencji mszalnych w pierwszy dzień świąt o godz. 7.30, 16.00 i 20.30 oraz w drugi dzień świąt o godz. 16.00 i 20.30.

W pierwszy i drugi dzień świąt zachęcamy, by w ramach odwiedzin szopki czy świątecznego spaceru wziąć udział we wspólnej modlitwie słowami Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

ZASADY SANITARNE

Przypominamy o obowiązujących nas obostrzeniach związanych z pandemią. Zobowiązani jesteśmy do zakrywania ust i nosa oraz zajmowania wyznaczonych w świątyni miejsc. Przypominamy też, że w naszym sanktuaryjnym kościele może przebywać do 65 osób, stąd osoby, które przychodzą do świątyni, w której limit został już osiągnięty prosimy o przyjęcie ze zrozumieniem tych ograniczeń i pozostanie na zewnątrz z zachowaniem tzw. dystansu społecznego. Na zewnątrz zostanie też udzielona im Komunia Święta.

KOLĘDA

Informujemy, że z racji na trwającą epidemię nie odbędzie się kolęda w tradycyjnej formie, stąd nie będzie odwiedzin w domach. Zaprosimy natomiast - zgodnie ze wskazaniami Księdza Biskupa Diecezjalnego - na wspólne kolędowanie do świątyni, gdzie łatwiej zapewnić bezpieczeństwo sanitarne niż w wypadku przechodzenia kapłana z domu do domu. Szczegóły podamy w najbliższym czasie.