01 listopada 2021

Świętość i przemijanie

"Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty - mówi Pan".

Chrystus ukrzyżowany i zmartwychwstały to życie nasze. Uwielbiajmy Jego nieskończone miłosierdzie. Niech święci nasi patronowie: Jan Pawel II, s. Faustuna Kowalska i ks. Michał Sopoćko pomagają nam naśladować Jezusa i być apostołami Jego miłosierdzia.

Dziś pochylamy się nad tajemnicą świętości patrząc na tych, którzy odbili w sobie podobieństwo do Chrystusa. Zachęcamy do ponownego zainteresowania się swoimi świętymi patronami i do modlitwy za ich wstawiennictwem.

Jutro pochylimy się nad tajemnicą naszego przemijania. W najbliższych dniach będziemy stawać często przy grobach naszych bliskich i modlić się dla nich o dar życia wiecznego. Zapraszamy na modlitwę wypominkową w tygodniu o 17.45 a w niedzielę o 17.00. Szczególnie omadlajmy tych, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej w mijającym roku.

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie