07 lipca 2021

Teologia w sprawdzonej formule - nabór trwa!

Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze prowadzi nabór na studia magisterskie z teologii katolickiej w trybie popołudniowym (wykłady od poniedziałku do czwartku) dla posiadających egzamin maturalny – dla świeckich oraz osób zakonnych – bez względu na wiek kandydata. Studia są bezpłatne. Istnieje też możliwość wyboru indywidualnych ścieżek tematycznych w trybie wolnego słuchacza. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej ift.zgora.pl.

Jednolite magisterskie studia stacjonarne z teologii katolickiej

11 semestrów / zajęcia poniedziałek-czwartek w godz. od 16.15 do 20.30

Rekrutacja trwa od 1 czerwca do 28 października 2021 r.

Warunkiem rozpoczęcia studiów jest ukończenie szkoły średniej wraz z egzaminem maturalnym oraz rozmowa kwalifikacyjna.

Wymagane dokumenty:

• podanie o przyjęcie na studia (druk PDF – strona www.ift.zgora.pl),

• życiorys (opisowo),

• 3 fotografie tradycyjne (35 mm x 45 mm) oraz zdjęcie w wersji elektronicznej w formacje jpg (minimum 368x456 pikseli),

• metryka chrztu i świadectwo bierzmowania,

• potwierdzenie ukończenia nauki religii w zakresie szkoły średniej (zaświadczenie ze szkoły średniej),

• świadectwo dojrzałości (matura),

• świadectwo moralności wydane przez ks. proboszcza miejsca zamieszkania,

• świadectwo zdrowia,

• osoby zakonne – zezwolenie od władz zakonnych,

• osoby zamężne (żonate) – świadectwo ślubu kościelnego,

• potwierdzenie uiszczenia opłaty rekrutacyjnej – 85,00 zł (Papieski Wydział Teologiczny, ul. Katedralna 9, 50-328 Wrocław – nr konta: 53 1600 1462 1837 1954 6000 0001) - w tytule: imię i nazwisko/ opłata rekrutacyjna/ Zielona Góra

Studia stacjonarne w trybie „wolnego słuchacza”

Studia w trybie wolnego słuchacza dają możliwość wyboru indywidualnych ścieżek tematycznych (np. filozoficzna, biblijna, dogmatyczna, prawna itd.).

Wymagane dokumenty:

• podanie o przyznanie statusu wolnego słuchacza (druk PDF – strona www.ift.zgora.pl)

• świadectwo moralności od ks. proboszcza parafii miejsca zamieszkania

• potwierdzenie uiszczenia opłaty czesnego - 150 zł za semestr (nr konta: 26 1020 5402 0000 0102 0167 7061 – Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. E. Stein, ul. Bułgarska 30, 65-647 Zielona Góra; tytułem: imię i nazwisko / wolny słuchacz / semestr)

Szczegółowe informacjewww.ift.zgora.pl

Miejsce składania dokumentów i rozmowy kwalifikacyjnej: Sekretariat Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein w Zielonej Górze ul. Bułgarska 30, tel. 68-420-30-33, kom. 792-272-754