13 września 2020

Trzy niedzielne wydarzenia

Wydarzenie I

Dziś ważny dzień dla pierwszoklasistów.🥇🥇🥇 Na Mszy św. ⛪ o godz. 🕚 zostały poświęcone ich tornistry🎒🎒🎒 z pełnym ekwipunkiem szkolnym📚📕📗📘📓🖍🖊✒✏📐📏✂️.W czasie homilii odkrywały 🤔 jakie rzeczy są niezbędne do szkoły🤓 a jakie w czasie wakacji😎. Rozmawialiśmy o tym, że nauka religii przybliża nas do Boga😇 i dziś prosimy 🙏🙏🙏 o Jego błogosławieństwo na czas szkolnej przygody. Dzięki Rodzicom, Nauczycielom i Katechetom👨‍👩‍👧👩‍🏫👨‍🏫 uczymy się w ten sposób jak być dobrym człowiekiem i przyjacielem Jezusa👍👍👍

Wydarzenie II

Dzisiaj o godzinie 15.00 odpowiedzieliśmy na apel z Australii i włączyliśmy się w akcję modlitewną „Australia i Oceania modlą się Koronką do Miłosierdzia Bożego”. Z całym światem modliliśmy się Koronką m.in. w intencjach: o zatrzymanie wirusa COVID 19, otwarcie kościołów w Australii, o ustanie prześladowań chrześcijan na całym świecie, we własnych intencjach. Dziękujemy naszemu Ognisku Miłosierdzia za poprowadzenie tej modlitwy. Przed Najświętszym Sakramentem zgromadziło się ponad 20 osób razem z kapłanami naszej parafii.

Wydarzenie III

13 dzień września zaprosił nas na modlitwę w ramach Czuwania Fatimskiego. Rozpoczęło się ono o 17.15 modlitwą różańcową przed Najświętszym Sakramentem. Po różańcu wyruszyliśmy w procesji maryjnej wokół naszej świątyni. O 18.00 odbyła się Msza św. w intencji Rodziny Radia Maryja i naszej Ojczyzny. Modlitwom przewodził Ks. Proboszcz Mariusz Kołodziej.