30 kwietnia 2021

Tydzień modlitw o powołania

Zakończyliśmy Tydzień modlitw o powołania, choć potrzeba modlitwy w tej intencji przecież się nie kończy. 🙏✝️💒

Dziękujemy Przyjaciołom Paradyża 🥰🥰🥰 za codzienną modlitwę, jaką zanosili do Boga przed obrazem Matki Bożej Paradyskiej na zakończenie każdej Mszy świętej. Czynili to w naszym imieniu i stają się inspiracją dla budzenia tej intencji w modlitwie.

W czwartek podczas nabożeństwa majowego o godz. 18.00 i Mszy św. o godz. 18.30 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Wraz ze Wspólnotą Przyjaciół Paradyża zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz z podziękowaniem za dar Eucharystii.

MODLITWA PRZYJACIÓŁ PARADYŻA

Niepokalana Dziewico, Maryjo, której Bóg powierzył wychowanie Jezusa, Zbawiciela świata, bądź wychowawczynią licznych młodych ludzi, w których Duch Święty rozpali pragnienia pójścia na służbę Odwiecznej miłości. Upraszaj im łaskę rozeznania i odczytania daru powołania i gotowości pokornego pełnienia woli Bożej, aż do całkowitego zapomnienia o sobie i zjednoczenia z Jezusem. Wszystkim powołanym bądź pomocą i ostoją w czas próby i zwątpienia. Twojej opiece i obronie polecamy szczególnie nasze Seminarium Duchowne, aby nieustannie wzrastała tam pokora i cierpliwość, pracowitość i uczciwość, wiara żywa, a nade wszystko miłość do Ciebie i Twojego Syna, ranionego grzechami w sercach ludzi. Matko Cierpliwie Słuchająca, miej w szczególnej opiece tych kapłanów i kleryków, którzy dzisiaj najbardziej potrzebują Twej pomocy. Ozdobo Paradyża, Matko Słowa Przedwiecznego, nie gardź słowami moimi, ale je łaskawie wysłuchaj. Amen.

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie