Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie
01 września 2022

Upamiętnienie polskich bohaterów II wojny światowej

Dziś kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Razem z mieszkańcami Świebodzina, a szczególnie Kombatantami, modliliśmy się dzisiaj na cmentarzu przy 5 stacjach.

 

Najpierw upamiętniliśmy przy grobach kapłanów wszystkie osoby duchowne, które oddały życie za wolną Polskę służąc duszpastersko rodakom w czasie wojny. Przy II stacji zatrzymaliśmy się przy pomniku katyńskim i modliliśmy się za żołnierzy zamordowanych w Katyniu i innych miejscach kaźni. Stacja III to modlitwa przy Grobie Nieznanego Żołnierza, a przy IV stacji modliliśmy się za zmarłych weteranów II wojny światowej i zmarłe osoby represjonowane w czasie komunizmu oraz więźniów politycznych. Ostatnia stacja to modlitewne zatrzymanie przy pomniku Nekropolii Kresowian.

 

Cześć i chwała pamięci bohaterów za wolną i niepodległą Polskę.

 

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie

 

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie

SANKTUARIUM

MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W ŚWIEBODZINIE

Copyright © 2024 Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie

 

Designed & made by Darioplus