03 czerwca 2021

Uroczystość Bożego Ciała

Dziś w czwartek, 3 czerwca, w liturgii celebrujemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Dziękujemy Bogu za dar Eucharystii oraz prosimy Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu.

Podobnie jak przed rokiem nie ma miejskiej procesji eucharystycznej, udział w której był publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Udekorowaliśmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwieramy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Msze św. św. w uroczystość Bożego Ciała sprawujemy wg porządku niedzielnego.

Po Eucharystiach o godz. 9.30, 11.00 i 12.30 wyruszyliśmy w procesji wokół kościoła a po pozostałych o godz. 7.30, 16.00, 18.00 o 20.30 będziemy trwali na adoracji Najświętszego Sakramentu.

W oktawie uroczystości Bożego Ciała Msze św. połączone z procesją wokół kościoła sprawowane będą o godz. 18.30.

Zapraszamy dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem w oktawie Bożego Ciała.