20 listopada 2022

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Dziś - w ostatnią niedzielę roku kościelnego - oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia.

O 12.30 miała miejsce uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks. Witolda Lesnera. Do grona ministrantów przyjęliśmy nowych kandydatów. Po Mszy świętej udaliśmy się na Wzgórze Chrystusa Króla, by odnowić nasz akt zawierzenia.

Tego roku dane nam jest przeżywać 12 rocznicę poświęcenia naszej świebodzińskiej Figury Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Pragniemy więc dziś wyrazić Bogu wdzięczność za wszelkie otrzymane łaski, za ludzi, dzięki którym figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata powstała. Tak tych, których pośród nas już nie ma - jak śp. ks. prał. Sylwester Zawadzki - jak i wszystkich, którzy swoim wielowymiarowym wsparciem: swoją wiedzą, zdolnościami, ofiarami i pracą przy nim stanęli i wraz z nim podjęli się realizacji tego niezwykłego przedsięwzięcia.