Dzisiaj w 25 osobowej grupie złożonej z członków naszych grup parafialnych nawiedziliśmy kalwarię żagańską z Bożym Grobem. Pielgrzymom towarzyszyli ks. Krzysztof, ks. Darek i kl. Jakub.

Najpierw przeżyliśmy Mszę św. Powitał nas ks. Wikariusz Marek Ogrodowiak. Natomiast ks. Proboszcz Marcin Siewruk przekazał nam orędzie o pustym grobie i zmartwychwstaniu Jezusa w katechezie paschalnej. Po strawie dla ducha było też coś dla ciała. Gościnność parafian sprawiła, że czekała na nas ciepła herbata i ciasto.

Udaliśmy się też do kompleksu parkowego przy pałacu żagańskim i skorzystaliśmy z uroków jesieni spacerując po ścieżkach parku.

Na koniec byliśmy w klasztorze poaugustiańskim. Widzieliśmy kościół z pięknym prezbiterium oraz bibliotekę ze starodrukami.

Zobacz pełną galerię

Vox cordis, Oaza i Ministranci przy Bożym Grobie