Rozpoczynamy Wielki Tydzień – najważniejszy i najświętszy czas w roku liturgicznym. Pamiętajmy, że prawdziwe i pełne przeżycie Paschy wymaga, abyśmy towarzyszyli Jezusowi w dniach Jego cierpienia i śmierci, a nie tylko w radosnym dniu zmartwychwstania. Znajdźmy czas na udział w liturgiach Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty, na cichą adorację przy Ciemnicy i przy Bożym Grobie. Mimo że nie są to dni wolne od pracy, uszanujmy ich duchowy charakter i bogactwo treści, która je wypełnia. Niech nie zdominują tego czasu zewnętrzne przygotowania do świąt, które są przecież sprawą drugorzędną.
Plan Triduum Paschalnego oraz Wielkanocy jest wywieszony na osobnych ogłoszeniach (zobacz poniżej). W Wielką Sobotę po liturgii zespół „Vox Cordis” zaprasza na uwielbienie paschalne.
W najbliższych dniach dodatkowa okazja do spowiedzi w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę od 17.30 do 18.30 i od 19.15 do 20.00. Przed pozostałymi Mszami spowiadamy około pół godziny wcześniej. Zasadniczo nie spowiadamy w czasie Mszy św. Nie będziemy spowiadać w Wielki Czwartek i Wielką Sobotę, a w Wielki Piątek spowiedź tylko po wieczornej liturgii. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed Wielkanocą.
Pamiętajmy, że Wielki Piątek to dzień postu ścisłego, który obowiązuje wszystkie zdrowe osoby między 18 a 60 rokiem życia. Polega on na tym, że można spożyć najwyżej 3 bezmięsne posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta. Osoby młodsze niż 18 lat oraz starsze niż 60 lat zachowują wstrzemięźliwość od mięsa tak, jak w zwykłe piątki roku. Od postu w tym dniu nie udziela się żadnych dyspens. Z kolei w Wielką Sobotę zachowujemy wstrzemięźliwość od mięsa. Obowiązuje do wieczornej liturgii, jeśli w niej uczestniczymy, a jeśli nie, to cały dzień.