18 grudnia 2021

Wkrótce Boże Narodzenie

W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem (który po zakończeniu Mszy św. można jeszcze nabyć w zakrystii) oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

Msze św. pasterskie zostaną odprawione wg stałego porządku: o godz. 20.00 - dla dzieci, o 21.00 w kościołach filialnych w Rudgerzowicach i Rakowie, o 22.00 i 24.00.

Msze św. w uroczystość Narodzenia Pańskiego i w drugi dzień świąt sprawowane będą według porządku niedzielnego. Jedynie w pierwszy dzień świąt nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.

Przypadająca 26 grudnia niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego jest liturgicznym wspomnieniem Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Dlatego też na Mszę św. o 12.30 zapraszamy szczególnie małżonków, którzy chcieliby odnowić swe przyrzeczenia małżeńskie.

W pierwszy i drugi dzień świąt zachęcamy, by w ramach odwiedzin szopki czy świątecznego spaceru wziąć udział we wspólnej modlitwie słowami Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.