11 lutego 2024

Wkrótce wchodzimy na wielkopostna drogę

W najbliższym tygodniu wypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. W tym dniu Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 9.30, 15.00 i 18.30. Pamiętajmy, że jest to dzień postu ścisłego, który obowiązuje wszystkie zdrowe osoby między 18 a 60 rokiem życia. Polega on na tym, że można spożyć najwyżej 3 bezmięsne posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta. Osoby młodsze niż 18 lat oraz starsze niż 60 lat zachowują wstrzemięźliwość od mięsa tak, jak w zwykłe piątki roku. Od postu w tym dniu nie udziela się żadnych dyspens. W tym dniu obowiązuje także zakaz udziału w zabawach oraz ich organizowania.

Od najbliższego piątku zaczniemy odprawianie nabożeństw wielkopostnych. Droga Krzyżowa w kościele parafialnym będzie odprawiana w każdy piątek o godz. 14.30 oraz o godz. 17.45 dla dorosłych. Po zakończeniu ferii szkolnych, od 1 marca będzie też odprawiana o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci. Gorzkie Żale będziemy odprawiać w każdą niedzielę o godz. 17.15. W czasie nabożeństw będzie głosić kazania pasyjne o. Mateusz Kaczorowski z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów z Nowej Soli. Znajdźmy czas na te dodatkowe formy kultu Męki Pańskiej w duchu wynagrodzenia za grzechy i wdzięczności za dar odkupienia.

Rekolekcje Wielkopostne odprawimy od II niedzieli Wielkiego Postu (25 lutego) i będą one trwały 3 dni, tzn. do wtorku, 27 lutego. Przeprowadzi je ks. kanonik Rafał Zendran, proboszcz i archidiakon Kolegiaty w Głogowie. Zarezerwujmy czas na te bardzo ważne ćwiczenia duchowne. Nauki będą na Mszach św. w niedzielę według zwykłego porządku, a w dni powszednie o godz. 7.00, 9.30, 15.00 i 18.30. Spowiedź św. będzie w poniedziałek i wtorek.