Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.
Dziś przypada 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej z 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej Ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi - Królowej Pokoju polecamy Bogu sprawy naszej Ojczyzny i naszego narodu. Czynimy to zwłaszcza w czasie uroczystej Mszy św. o godz. 12.30, podczas której wraz z polskimi żołnierzami - w dniu ich święta - z udziałem władz powiatowych, gminnych, kombatantów, przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji oraz Straży Pożarnej, organizacji społecznych i związkowych – modlimy się w intencji naszej Ojczyzny.
Przedłużamy świętowania dzisiejszej uroczystości Wniebowzięcia NMP o koncert muzyki sakralnej baroku zatytułowany „Misericordia salvati” w wykonaniu Capelli Viridimontana pod dyrekcją Jerzego Markiewicza.
Koncert rozpoczął się w naszym sanktuarium o godz. 16.00.
Powitanie ks. kustosza Mariusza Kołodzieja przed koncertem
Historia Kościoła splata się z historią kultury i sztuki o które dbają kolejne pokolenia. My zebrani dzisiejszego wieczoru w murach naszego sanktuarium na koncercie muzyki sakralnej baroku zatytułowanym "Misericoria salvati" - miłosierdziem zbawieni - zapisujemy kolejną kartę tej historii.
Jest mi niezmiernie miło wszystkich was kochani przywitać w miejscu, w którym miłosierdzie Boga doświadczana jest bardzo intensywnie, na modlitwie, u kratek konfesjonałów ale również poprzez takie wydarzenia, jak to, którego będziemy już za chwilę świadkami.
Cieszę się obecnością znakomitych artystów „Capelli Viridimontana” pod dyrekcją pana Jerzego Markiewicza. Pozwólmy, by wykonywana przez nich muzyka wypełniła nie tylko wnętrze naszej świątyni ale i nas - sprawiając, że poczujemy się jeszcze bliższymi Twórcy Piękna - Bogu pełnemu miłosierdzia.