02 listopada 2022

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

Dziś wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - czyli w tzw. Dzień Zaduszny.

W tych listopadowych dniach pamiętamy o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar ofiary Mszy św. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Pana Boga.

Od środy Koronka do Bożego Miłosierdzia towarzyszyć będzie wspólnej modlitwie za naszych zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych. Na modlitwę tę będziemy się gromadzili w dni powszednie o godz. 17.45 a w niedzielę o 17.00 do 15 listopada. W kościołach filialnych modlić się będziemy w intencji zmarłych polecanych w wypominkach pół godziny przed Mszą św. Przy bocznym ołtarzu św. Józefa wciąż jeszcze wyłożone są kartki wypominkowe z zaznaczoną już datą ich odczytywania.

Nie zapominajmy, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować niezwykły dar - odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie