02 listopada 2023

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

W czwartek obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7.00, 9.30, 15.00 i 18.30. W Rudgerzowicach i w Rakowie Msze św. równolegle o godz. 17.00.

Pamiętajmy o odpustach, które możemy uzyskać dla naszych zmarłych: w jakimkolwiek kościele lub kaplicy publicznej 1 i 2 listopada, a na cmentarzach codziennie od 1 do 8 listopada, pod warunkiem trwania w łasce uświęcającej i wyrzeczenia się wszelkich grzechów oraz przyjęcia w tym dniu Komunii św. W kościele bądź na cmentarzu należy odmówić: „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i „Chwała Ojcu” oraz dowolną modlitwę w intencjach Ojca św. Odpust zyskuje się tylko raz dziennie.

Są jeszcze kartki do modlitwy wypominkowej przy ołtarzu św. Jozefa. Prosimy, aby składanie wypominków zakończyć najpóźniej do pierwszej niedzieli listopada. Nabożeństwa wypominkowe będą odprawiane od 2 do 25 listopada, w tygodniu o godz. 18.00, a w niedzielę o 17.30. Za zmarłych polecanych w tej modlitwie każdy kapłan w naszej parafii odprawi też po jednej Mszy św. – pierwsza była 1 listopada na cmentarzu o godz. 12.00, a pozostałe będą w kolejne niedziele listopada, zawsze o 12.30.

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie