19 października 2024

Wycieczka parafialna

W sobotę 19 października ks. Proboszcz Paweł Bryk i nasi parafianie wyjechali na wycieczkę do Żagania i do Goerlitz. W obu tych miastach znajdują się historyczne kaplice Bożego Grobu, dzięki czemu określane są jako „dolnośląska Jerozolima”. Uczestniczyli we Mszy św. z obrzędem namaszczenia olejem Zmartwychwstania. W Goerlitz zwiedzili zabytkowe Stare Miasto i uczestniczyli w koncercie wyjątkowych „organów słonecznych”, natomiast w Żaganiu odwiedzili opactwo poaugustiańskie z największym kościołem w naszej diecezji i z unikatową biblioteką.