19 maja 2024

Wyjazd parafialny: Gubin - Neuzelle - Spreewald

Zapraszamy na pielgrzymkowo-wycieczkowy wyjazd w sobotę 22 czerwca. Na trasie znajdzie się Gubin (kościół NMP Fatimskiej oraz historyczne centrum z ruinami kościoła farnego), klasztor w Neuzelle – miejsce kultu Matki Bożej i Św. Krzyża, perła baroku otoczona uroczymi ogrodami oraz wyprawa łodzią po zakątkach Spreewaldu, zwiedzanie wyjątkowego regionu Łużyc, gdzie w licznych wioskach kanały wypełnione wodą zastępują drogi, a łodzi nadal używa się zamiast samochodów. Koszt 220 zł. plus 25 euro, zapisy w zakrystii z zaliczką 100 zł.