30 grudnia 2023

Zakończenie roku ze Świętą Rodziną

Jutro, w niedzielę, przypada jednocześnie święto Świętej Rodziny oraz ostatni dzień roku cywilnego. W dzień Świętej Rodziny Kościół zaprasza, aby WSZYSCY małżonkowie złączeni sakramentalnym węzłem odnowili swoje ślubowania i otrzymali okolicznościowe błogosławieństwo. Dotyczy to nie tylko tych, którzy w danym roku przeżywają swoje „okrągłe” jubileusze, zapraszamy więc, aby wszyscy małżonkowie przyszli w tym dniu razem, na jedną Mszę św. i usiedli razem w ławce, nawet jeśli przeważnie mają inny zwyczaj. Ceremonia odnowienia ślubów małżeńskich będzie na każdej Mszy św. Również w tym dniu po każdej Mszy św. będzie odprawione krótkie nabożeństwo dziękczynno-błagalne przed Najświętszym Sakramentem z okazji zakończenia starego i nadejścia nowego roku.

W pierwszy dzień Nowego Roku, 1 stycznia, wypada zarazem ostatni dzień świąt Bożego Narodzenia i jest to święto nakazane, kiedy mamy obowiązek udziału we Mszy św. Z tej racji w poniedziałek, 1 stycznia Msze św. będą odprawione tak, jak w niedzielę, ale bez Mszy porannej o godz. 7.30.