22 listopada 2020

Zakończyliśmy Misje Parafialne i Jubileusz

Kończymy dziś nasze parafialne misje wpisujące się w świętowanie jubileuszu 10-lecia poświęcenia figury Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dotykaliśmy w nich tajemnicy Bożego Miłosierdzia doświadczanego przez nas i przybywających do naszego sanktuarium pielgrzymów. Sanktuarium, ku któremu figura Chrystusa Króla prowadzi.

Pragniemy z całego serca podziękować ks. Andrzejowi Mucha SAC, za przyjęcie zaproszenia do poprowadzenia nas – w tych niezwykłych okolicznościach - misyjnymi drogami, za wygłoszone kazania, konferencje stanowe, prowadzone nabożeństwa. Dziękujemy za ofiary złożone wczoraj i dziś na tacę i przesłane na konto parafii z dopiskiem „misje”, którymi chcemy księdzu misjonarzowi wyrazić naszą wdzięczność za podzielenie się z nami w tych dniach swoim doświadczeniem wiary.

Dziękujemy wszystkim, którzy w misjach wzięli udział wsłuchując się w nauki głoszone w świątyni, czy łącząc się z nami duchowo za pośrednictwem Internetu. Wciąż mamy możliwość sięgnięcia do przekazywanych nam treści. Na stronie internetowej parafii i parafialnym profilu Facebooka oraz kanale YouTube znajdziemy nagrania poszczególnych kazań, konferencji, modlitw… Zachęcamy do tego, by do nich powracać.

Wczoraj podczas uroczystej jubileuszowej Mszy św. o godz. 12.00 wraz z bpem Pawłem Sochą dziękowaliśmy Bogu za całe dzieło figury Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, dobro z niego wypływające, za czas jubileuszu 10-lecia jej powstania i poświęcenia. Naszą modlitewną pamięcią ogarnialiśmy śp. ks. prał. Sylwestra Zawadzkiego - jej budowniczego - oraz za zmarłych ofiarodawców. Wypraszaliśmy również wszelkie potrzebne łaski wszystkim, którzy swoim wielowymiarowym wsparciem przy nim stanęli w realizacji tego niezwykłego przedsięwzięcia. Modlitwą objęliśmy również pielgrzymów przybywających na Wzgórze Chrystusa Króla i do naszego sanktuarium, dla których figura jest również niezwykłym wyrazem wiary tych, dzięki którym powstała.

z Misji Parafialnych