06 października 2024

Zapraszamy na wyjazd parafialny: Żagań i Goerlitz

W sobotę 19 października zapraszamy na wycieczkę do Żagania i do Goerlitz. W obu tych miastach znajdują się historyczne kaplice Bożego Grobu, dzięki czemu określane są jako „dolnośląska Jerozolima”. Chcemy uczestniczyć we Mszy św. z obrzędem namaszczenia olejem Zmartwychwstania. W Goerlitz chcemy także zwiedzić zabytkowe Stare Miasto i uczestniczyć w koncercie wyjątkowych „organów słonecznych”, natomiast w Żaganiu odwiedzimy opactwo poaugustiańskie z największym kościołem w naszej diecezji i z unikatową biblioteką. Na koniec planowana jest wizyta w klasztornej winiarni. Koszt wyniesie około 200 zł. i będzie ostatecznie zależny od ilości uczestników. Dodatkowo potrzebne będzie około 10-15 euro na bilety wstępu. Będzie czas wolny na posiłek, który będzie można zakupić za złotówki po polskiej stronie miasta lub za euro po stronie niemieckiej, według własnego uznania. Zapisy w zakrystii z zaliczką 100 zł., od dzisiaj do 16 października włącznie.

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie