26 listopada 2020

Zbliża się adwentowe oczekiwanie na Jezusa

Przed nami pora przygotowywania się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy ten piękny czas.

W związku z adwentem zachęcamy do udziału - w miarę możliwości całymi rodzinami - we Mszach św. roratnych ku czci Maryi Niepokalanej. Rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć adwentowe lampiony i zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła i wspólnej modlitwie. W naszym kościele tradycyjne roraty dla dzieci będą bez zmian we wtorki i czwartki o godz. 18.30.

Roraty, które od kilku lat organizowaliśmy codziennie o 6.45 dla młodzieży i dorosłych ze względu na obostrzenia związane z pandemią, brakiem lekcji w szkołach i możliwości podejmowania młodzieży śniadaniem – przenosimy na godz. 7.00. W blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa.

Każdego dnia na porannych roratach w ramach homilii będzie krótka refleksja adwentowa.

Zapraszamy 🙏🙏🙏🕯🕯🕯