28 października 2021

Zbliża się listopadowy czas zadumy

Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.

W poniedziałek - 1 listopada - przypada uroczystość Wszystkich Świętych, w której uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych wszystkich czasów - w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Są oni dla nas drogowskazami na drodze do wieczności. Msze św. w naszym kościele tego dnia sprawowane będą o godz. 7.30, 9.30 i 18.00. W tym roku nie będzie Mszy św. na cmentarzu. Wspólna modlitwa rozpocznie się Mszą św. koncelebrowaną w kościele pw. św. Michała Archanioła o godz. 12.00. Po Mszy w procesji z modlitwą różańcową przejdziemy na cmentarz, gdzie odbędą się modlitwy za zmarłych przy pięciu stacjach.

We wtorek, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - czyli w tzw. Dzień Zaduszny - Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 9.30, 15.00 i 18.30, a w Rudgerzowicach i Rakowie o godz. 17.00. W naszych kościołach filialnych pół godziny przed Mszą św. modlić się będziemy w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Od wtorku – 2 listopada – Koronka do Bożego Miłosierdzia towarzyszyć będzie wspólnej modlitwie w naszym sanktuarium za naszych zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych. Na modlitwę tę będziemy się gromadzili o godz. 17.45 do 15 listopada. Przy bocznym ołtarzu św. Józefa wciąż jeszcze wyłożone są kartki wypominkowe z zaznaczoną datą ich odczytywania.

W listopadowych dniach (od 1 do 8 listopada włącznie) duszom w czyśćcu możemy ofiarować niezwykły dar - odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.