24 grudnia 2023

Życzenia Bożonarodzeniowe

Kolejny już raz Dobry Bóg, dał nam łaskę przeżywania Uroczystości Bożego Narodzenia. W tę „świętą noc… gdy Chrystus się rodzi” milkną wszelkie wojny i spory. Bo Bóg przychodzi do nas, rodzi się dla nas, aby być Emmanuelem tj. Bogiem z nami. Podczas Świąt Bożego Narodzenia światło wigilijnej świecy rozświetla swoim blaskiem tych wszystkich, którzy chcą być przy Nowonarodzonym Bożym Dziecięciu, które stało się „Wcielonym Słowem Bożym” i wśród nas zamieszkało. Dziś Jezus oświeca nas swym Bożym błogosławieństwem i napełnia miłością, zgodą i wzajemnym poszanowaniem.

Podczas wieczerzy wigilijnej w gronie najbliższej rodziny będziemy łamać się Opłatkiem – „symbolem Jezusa” tym „chlebem z nieba”, który daje człowiekowi siłę i moc do dalszego życia, który umacnia nas „w drodze do nieba” i uzdalnia nas, abyśmy stawali się coraz lepsi, otwarci na Pana Boga i drugiego człowieka – taka  jest przeogromna moc tej odrobiny śnieżnobiałego Opłatka. W tym czasie śpiewamy też przepiękne polskie kolędy, które pomagają nam lepiej zrozumieć tę Prawdę, że „Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami…”

Wszystkim Parafianom i Gościom spędzającym w naszej Wspólnocie te rodzinne Święta Bożego Narodzenia, życzę wszelkiego błogosławieństwa od Małej, Nowonarodzonej, Bożej Dzieciny, a przed wszystkim: zdrowia, szczęścia, spokoju ducha i radości oraz wszelkich pomyślności w nadchodzącym  Nowym Roku 2024. Niech nowo narodzone Dziecię znajdzie godne mieszkanie w naszych sercach.

„Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą…” – błogosław całą naszą Parafię i wszystkich Gości – życzę wszystkim: RADOSNYCH i SPOKOJNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA! SZCZĘŚĆ  BOŻE!

Ks. Proboszcz Paweł Bryk

i Duszpasterze

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie